Aktuální výpočetní modely nabízí dva scénáře pro možnost vývoje situace s pandemií koronaviru:
- pokud by byl COVID-19 nekontrolovaný, nakazí se většina populace
- pokud se zavedou a udrží opatření, bude procento nakažených menší, a náš systém tak snad nebude postaven do situace, aby lékaři museli dělat “těžká” rozhodnutí
Aktuálně existují na šíření nákazy COVID-19 dva protichůdné názory. Vědci z britské Oxfordské univerzity tvrdí, že už se nakazila velká část lidstva a díky tomu je riziko menší, než si myslíme.
Druhá studie z Imperial College London, dle které se řídí většina států, tvrdí, že statistiky jsou drastičtější, než tvrdí první studie, a je tak nutné lidi i zdravotní systém maximálně ochránit skrze opatření, která již byla implementována, a získat tolik potřebný čas.
Ať je pravda kdekoli, věřím, že do velké míry i dnes máme kontrolu nad svým zdravím značně ve svých rukou. Je třeba však věnovat mnohem více pozornosti naší imunitě a způsobům, jak ji hýčkat a kultivovat.
Je proto žádoucí starat se o svou imunitu. A zároveň je velmi logické zeptat se lidí, kteří jsou dnes a denně v první linii. Zeptat se lékařů, kteří jsou v neustálé blízkosti a vystavováni COVID-19, co dělají pro to, aby podpořili svůj imunitní systém, aby ideálně neonemocněli a pokud ano, jak zvýšit šanci na co nejlehčí průběh nemoci.
Viděl jsem rozhovor s Dr. Ara Suppiahem, který byl jako ostatní doktoři povolání v této době “do akce”.
Otázka:
Jak se tedy chráníš a posiluješ svou imunitu, abys v případě nákazy měl co nejvyšší šanci nemoc zvládnout?
Odpověď:
Samozřejmě když jsem v nemocnici, tak jsem maximálně chráněn. Máme speciální masky i vícevrstvé oblečení. Když přecházíme z místnosti do místnosti, tak se čistíme a tak podobně. Snažíme se být tedy maximálně chráněni. Je to však velmi stresující období a snáz se mohou dělat chyby. Krom toho jsem si vytvořil rituály, které jsou v této době neoddiskutovatelně mojí denní rutinou a které provádím vždy před každou směnou.
Vím, že potřebuji dostatek spánku, proto si vždy vše přizpůsobím tak, abych měl alespoň kvalitních 8 hodin. To je ten nejlepší lék. A to bez debat. Jen díky tomu můj imunitní systém bude silný a připravený na výzvy dalšího dne.
Speciální čaj a teplota pro spánek
Před spaním – často opravdu těsně před tím, než jdu spát – si dělám večerní čaj. Tento čaj je složen ze zázvoru, kurkumy a ještě přidávám 2 různé druhy hub. Já osobně používám chagu a reishi. Obě mám v tekuté podobě, tak je tam naliji a vytvořím si tento čaj. Na závěr ještě přilévám kokosové mléko, takže je velmi dobrý. Pak si hned dám studenou sprchu. Následně jdu do pokoje, ve kterém je teplota 18 °C a spím velmi kvalitně celých 8 hodin. A ačkoli jsem doktor a je třeba být na příjmu, tak nastavuji telefon na letový režim, jelikož vím, že abych mohl pomáhat druhým, je pro mě nezbytné se postarat o sebe. Tímto způsobem mám 8 hodin spánku bez vyrušování.
Náš tip: V kombinaci medicinálních hub, dračí krve a vitamínu D jsme si pro tebe připravili imunitní balíček se speciálním protokolem dávkování a 15% slevou s poštovném zdarma. Mrkni zde!
Hned po probuzení se jdu vystavit slunci alespoň na 15 min, sundám triko a zacvičím si. Ale nic náročného. Nic intenzivního. Vnímám sluneční světlo jako živinu, kterou denně potřebujeme, a tak ji tělu dodávám. Je zásadní cvičit lehce. Je to sice individuální, ale delší trénink, v průměru hodinu až hodinu a půl či HIIT (intenzivní trénink), oslabuje náš imunitní systémTo je v jednoduchosti má denní rutina, kterou bez debat každý den praktikuji, abych podpořil svůj imunitní systém v tomto obtížném čase.
Imunita jako superman
Celý tým Code of Life si pro tebe ve spolupráci s doktory připravil neskutečně našlápnutý imunitní kurz, který tě provede denní rutinou, díky které dlouhodobě získáš silnější imunitní systém. Stále probíhá 30% slevová akce na tento neomezený online kurz.