Přejdi na náš eshop uplife.cz
Biohacking z 0 na 100 Cyklus 1 Cyklus 2 Cyklus 3

Připravili jsme si pro tebe sérii videí, kde můžeš společně s naší komunitou komplexně růst v důležitých životních kategoriích a to naprosto zdarma. Každá životní kategorie má tři videa a dva rozhovory, které najdeš jen na naší FB stránce. Celý cyklus tedy trvá šest týdnů a bude se opakovat. Stačí rozkliknout kategorii níže a růst společně s námi.

STRES
Úvod

Jak pracovat se stresem? Jaké jsou druhy stresu? Jaké techniky mi pomohou vyrovnat se se stresem a nastupující stresovou reakcí? Společně se naučíme snadné techniky, které dokáží stopnout stres ihned v zárodku.

Mýtus

Věděl jsi o tom, že existuje i pozitivní stres? V tématice mýtů zaměřených na stres budeme pomocí moderních studií vyvracet známá tvrzení o stresu. Vždy je potřeba si uvědomit, že mezi jedem a lékem je dávka. To stejné můžeme praktikovat právě i u stresu.

Studie

V každém cyklu vybereme zajímavou studii, abychom si společně uvědomili, jaká je opravdu závažnost stresu, který může vést až k dlouhodobému chronickému stresu - ten pak přechází až do chronického zánětu.

SPÁNEK
Úvod

Uvědomil sis někdy, že třetinu svého života trávíme spánkem? A při tom je spánek velmi opomíjená životní kategorie. V našem spánku procházíme několika fázemi a naším cílem bude tyto fáze probrat a zlepšit je, až se ráno budeme probouzet naprosto svěží.

Mýtus

V jednotlivých cyklech spánku se zaměříme na jednotlivé mýty, které mají pomáhat, jak k lepšímu usínání, tak přidání kvalitě spánku. Bohužel opak je pravdou. Mezi tyto mýty patří například slenka vína před spaním.

Studie

Věděl jsi, že riziko předčasného úmrtí je u lidí, kteří spí dlouhodobě pod 5 hodin? Zajímavé že? A co u lidí, kteří naopak spí více než 10 hodin denně? Právě tyto zajímavé studie najdeš v každém cyklus o spánku. Spánek je rovněž velmi důležitý pro náš imunitní systém.

MINDSET
Úvod

Věděl jsi, že naše mysl je přenastavena k přežití? Náš mindset totiž tvaruje náš pohled na svět a rozhoduje o tom, jaký život prožijeme. Pamatuješ, když jsi byl zamilovaný a vše bylo růžové, ať se dělo cokoliv?

Mýtus

V mýtech u mindsetový cyklů si ukážeme základní techniky, které společnost vnímá buď špatně, nebo jinak. V prvním cyklu se vrhneme na meditaci, abychom se ocitli i třeba na pár minut v přítomném momentu.

Studie

U studií v mindsetové kategorii se zaměříme na studie, které budou řešit různé stavy v našem životě. Věděl jsi, že například trénink nesobeckosti během hry aktivuje oblasti v mozku zodpovědné za zpracování emocí a empatií?

STRAVA
Úvod

Určitě jsi už slyšel hlášku: ,,Jsme to co jíme”. Strava totiž velmi ovlivňuje náš život. Víš, co je to vědomé jezení? Proč si naše tělo plete hlad a žízeň? A věděl jsi, že na spalování tuku má obrovský vliv způsob naše dýchání a hydratace?

Mýtus

Strava je snad nejrozšířenějším tématem v médiích, protože je často financována nadnárodními subjekty. V reklamách tak najdete plno mýtů a my se je budeme snažit vědecky rozebrat v každém cyklu mýtů o stravě.

Studie

Studie o stravě budou doplňovat mýty o stravě, neboť je to poměrně rozsáhlá kategorie. Budeme řešit naše smysly, a jak fungují právě se stravou. Není to jenom o chuti, ale i hmatu, čichu a pestrosti barev našeho jídla.

VÝKONNOST
Úvod

Rosteš, nebo uvadáš? Kam totiž směřuje tvoje pozornost, tam směřuje tvoje energie. Co kdybychom ti ukázali metody, jak růst o 1 % denně? Kde bys byl třeba za rok? Víš, že 20 % aktivit způsobí 80 % tvých výsledků?

Mýtus

Setkal ses už se situací, kdy ti někdo řekl, že se nikdy nezměníš? A právě tyto mýty se budeme snažit pomocí vědeckých studií vyvrátit. Jednou ze základních vlastností našeho mozku je totiž adaptace - přizpůsobit se životním situacím.

Studie

Víš, že vědci zjistili, že ve flow dokážeme být až 5x krativnější a produktivnější? Díky pokroku neurovědy posledních 20 let máme k dispozici opravdu mnoho zajímavých studií a ještě zajímavějších výsledků, které nám pomáhají se efektivně měnit.

POHYB
Úvod

Před deseti tisíci lety byl pohyb naprosto jasný a přirozený jev. Dneska se ovšem dostáváme do situace, kdy technologie dělá vše za nás, nebo máme sedavé zaměstnání. Věděl jsi, že při zvýšeném stresu má tendenci naše tělo zavelet k útěku?

Mýtus

Před deseti tisíci lety byl pohyb naprosto jasný a přirozený jev. Dneska se ovšem dostáváme do situace, kdy technologie dělá vše za nás, nebo máme sedavé zaměstnání. Věděl jsi, že při zvýšeném stresu má tendenci naše tělo zavelet k útěku?

Studie

Víš, že pohyb může být nejen prevencí, ale i samotným lékem? V této části se zaměříme na studie, které tě přesvědčí o tom, že bys měl každý zařadit alespoň chůzi, aby ses udržel ve zdravé kondici.