Zima nám škodí. Jak se říkalo za našich prarodičů: “Obleč se, jinak budeš nemocný.” Starší generace kladly a dodnes někdy kladou důraz na teplé oblečení za všech okolností. Raději mít “vrstvu navíc,” než aby chyběla. Je však teplo doopravdy tak důležité? Nepřicházíme kvůli neustálému teplému oblékání o některé možnosti rozvoje těla i myšlení?
Sundej si tu bundu, jinak budeš nemocný!
Slavný holandský rekordman Wim Hof naopak říká: “Sundej si tu bundu, budeš nemocný.” V jeho přístupu je klíčovým pilířem způsob myšlení. Kromě myšlení však hraje důležitou roli to, co ho formuje – vnější faktory.
Na tomto dávném mýtu o chladu si ukážeme, že naše myšlení a podmínky, které ho formují, jsou základem pro využití chladové terapie.
Podívejme se na rozdíly mezi světem našich babiček a tím naším. Když se díváme, kde se vzal špatný vztah k zimě až fobie z ní, zjistíme, že negativní asociace neměla zima / chlad nadarmo. Ovšem byla to ve většině případů jiná zima než ta, kterou využíváme k chladové terapii.
Ukažme si rozdíly mezi zimou a chladovou terapií
Tyto rozdíly si vysvětlíme ve videu. Dále si dnes položíme tyto otázky:
- Jak být méně nemocný?
- Může nám oblékání se a větší teplo škodit?
- Je přístup, “obleč se, jinak budeš nemocný,” ke kterému tíhnou naše babičky a dědečkové, správný?
- Za jakých okolností může být chlad jednou z nejlepších prevencí onemocnění?
Víš, že už máme připravené termíny workshopu chladové terapie? Tento celodenní workshop pod dohledem ledového může, Libora Mattuše, si nenech ujít. Na termíny se podívej ZDE. Díky pravidelné chladové terapii znamenitě posílíš svůj imunitní systém.
Celý týden vysíláme ŽIVĚ
Klikni na sledování naší Facebook stránky, ať ti neuteče žádné LIVE vysílání. Zítra v 17:00 budou v přímém přenosu jenom na Facebook stránce vaše otázky a odpovědi ohledně stresu na Libora a Veroniku.