Video: BFR – Nový trend v péči o dlouhověkost a efektivní fyzický trénink

Blood flow restriction.

V současnosti se ve sportu i rehabilitaci často objevují dva termíny: BFR a KAATSU. V běžném používání se nezřídka zaměňují, protože vypadají na první pohled stejně. 

Kaatsu

Termín Kaatsu pochází z japonštiny. Ka je výraz pro “přidat”, atsu znamená tlak. Použití této metody zkoumal Dr. Yoshiaki Sato, který si ji po dlouhém výzkumu nakonec nechal patentovat. Rozdíly mezi BFR a KAATSU jsou pouze v nastavení tréninkových protokolů a síle utažení pásu. Na detaily se můžete vyptat Libora.

Čím jsou BFR a Kaatsu speciální?

V BFR a Kaatsu jde o fyzický trénink při utažení končetin (rukou / nohou) u kořene (pod rameny / boky) pásem, který omezí odtok krve a metabolitů (metabolických zplodin) vyprodukovaných ve svalech při pohybu / cvičení. Laktát, oxid dusnatý a další látky se pak ve svalech končetin hromadí ve větší míře, než je obvyklé. 

Jak následně tento laktát způsobí produkci růstového hormonu? V jaké míře se zefektivní můj trénink? A jaké jsou základní protokoly? Více v dnešním videu.

Zdroje:

Rád bys měl optimalizovaný den jako správný biohacker? Celý tým Code of Life pro tebe připravil unikátní online kurz Optimalizace dne pro zdraví, dlouhověkost a výkonnost. V kurzu nalezneš 45 videí, 143 stránek textu a průvodce zapisováním a měřením. Proč chodit, když můžeš létat?

Libor Mattuš

Libor Mattuš

Libor je certifikovaný neuro-jazykový kouč, trenér silového a kondičního cvičení, instruktor a milovník bojových systémů, se kterými má 18 leté zkušenosti. V rámci biohackingu se věnuje primárně dechu a chladové terapii.

Podobné Příspěvky

Další příspěvek