Více než 1 500 zdravých dobrovolníků je připraveno k injekci koronaviru

Tento pokus spočívá v úmyslném vložení koronaviru do těla zdravého člověka, s cílem sledování jeho vývoje. Tím mohou lékaři vir lépe sledovat a na základě pozorování se dostat blíže k formulaci vakcíny, která bude schopna chránit před nemocí COVID-19.

Hledání vakcíny postupně postupuje dopředu a šance na její objevení se tedy zvětšují. V mlhách výzkumu mnoha neznámých proměnných se vědci odhodlali ke kontroverznímu tahu. ,,Grassroot” iniciativa, pojmenovaná ,,O den dříve” shromáždila více než 1500 dobrovolníků z 44 zemí světa. Její spoluzakladatel, Josh Morrison, aktuálně není spojen s jakýmkoliv nadačním zdrojem, který by jeho iniciativu podporoval. Váží si toho, že se do tohoto pokusu přihlásilo takové množství dobrovolníků. Morrison pro Nature řekl: ,,Chceme shromáždit tolik lidí, kolik jen půjde a před-kvalifikovat je pro možnou účast v tomto pokusu”    

Tento přístup není zcela nový, byl předtím využíván pro výzkum ostatních nebezpečných infekcí, jako je cholera, influenza nebo malárie. 

Zdroj: https://www.ibtimes.sg/human-challenge-trial-over-1500-volunteers-ready-deliberate-infection-coronavirus-43647

Genové testováni CRISPERu může pomoci navýšit možnosti odhalení koronaviru

Nenáročná a cenově méně náročná cesta, jak v méně než jedné hodině získat jasnou odpověď na otázku nákazy.

Testování je aktuálně jedna z největších výzev. CRISPER (seskupené pravidelně přerušované krátké palindromické opakování) je rodina DNA sekvencí, která teď pomáhá vyplnit bílá místa na mapě testování. 

Minulý týden byla publikována studie v Nature Biotechnology, která slibuje, že testování přítomnosti nového koronaviru, který způsobuje COVID-19 by bylo možné stáhnout na 40 minut. Tato studie pochází z předchozích prací jednoho z jejích spoluautorů, kterým je Dr. Charles Chin. Dr. Chin se zabývá přenosnými chorobami na Kalifornské univerzitě (San Francisko). Jeho předchozí výzkum se týkal využití testování CRISPu u Lymské boreliózy. Když se SARS-CoV-2 vydal na cestu světem, jeho laboratoř rychle změnila směr výzkumu. 

Zdroj: https://www.scientificamerican.com/article/crispr-gene-editing-may-help-scale-up-coronavirus-testing/

Jak si poradila kultura bez možností osobních prohlídek?

ARTCELS, digitální platforma pro investice do umění z Londýna bude pořádat výstavu nejlepších děl nejuznávanějších autorů umění současnosti, jako jsou Banksy, George Condo, KAWS, Damien Hirst, nebo Jeff Koons. Tyto výstavy začnou v květnu. 

Pro maximalizaci estetického dojmu v rámci virtuální prohlídky budou díla ukazována v 3D formátu s velmi vysokým rozlišením tak, aby se dosáhlo dojmu co nejbližším osobní prohlídce. 

“Je to úplně poprvé, co se umělecké díla takového formátu ukazují v rámci virtuální prohlídky”, řekl Elio D’Anna, spoluzakladatel ARTCELS. “Použili jsme pro tento účet nejnovější zachycující technologie, které garantují velmi realistický dojem a požitek.”

Tato prohlídka také umožní zájemcům investovat do tohoto uměleckého portfolia, sdělila společnost. 

Zdroj: https://www.barrons.com/articles/artcels-launches-virtual-selling-exhibition-of-contemporary-artworks-01587588882

Libor Mattuš

Libor Mattuš

Libor je certifikovaný neuro-jazykový kouč, trenér silového a kondičního cvičení, instruktor a milovník bojových systémů, se kterými má 18 leté zkušenosti. V rámci biohackingu se věnuje primárně dechu a chladové terapii.

Podobné Příspěvky

Další příspěvek