Vědci z CornelI University (New York) objevili možnou cestu pro léčbu COVID-19. Původní výzkumný plán byl analyzovat strukturu a charakteristiky virů SARV-CoV a MERS-CoV. Tyto dva viry jsou podobně aktuálnímu SARS-CoV-2.
Všechny patří do rodiny koronavirů, které způsobují nemoci SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) a MERS (Middle East Respiratory Syndrome), jejichž epidemie proběhly v posledních 20 letech. Zkoumali hlavně proces vnikání viru do buňky člověka a jejího ovlivnění genomu viru (mechanismus virových fúzních peptidů). V současné pandemické situaci srovnávali chování těchto virů s SARS-CoV 2, který způsobuje nemoc COVID 19 a zjistili 93% podobnost mezi jejími chováními.
Předmětem zkoumání byl také několikastupňový proces pronikání viru do membrány buňky. Tento proces začíná v okamžiku, kdy vir identifikuje správnou hostitelskou buňku a může se přimknout k výběžku buňky, který má bílkovinovou podstatu.
V další fází vir přenáší svůj genom do hostitelské buňky. Tímto zápisem udělá z hostitelské buňky továrnu na svoje kopie.
Výsledky týmu se ukazují být nadějné a tak tým dostává doplňující dotace od Národního institutu zdraví (National Institute of Health, NIH) skrz grantový program pro vývoj anti-tělesa, které by mohlo blokovat vniknutí viru do buňky.
Zpráva byla publikovaná 6. 4. 2020 v Antiviral Research, s názvem: ,,Mechanismus vnikání koronaviru do membrány je možnýnou cestou antivirového zkoumání”.
Zdroj: https://medicalxpress.com/news/2020-04-covid-scientists-antiviral-treatment.html
Další zajímavosti týdne
Robotická platforma, vyvinutá pro výzkum demence slibuje pomoc navýšením testovací kapacity pro COVID-19
Robotická testovací platforma vyvinutá ve Velké Británii by měla zvýšit testovací kapacitu pro koronavirus. Testování a odhalování šíření viru je základ pro ochranná opatření a omezení jeho šíření. Aktuální mechanismus dokáže zpracovat 1000 vzorků za 12 hodin. Platforma teď prochází procesem schválení a akreditace.
Projekt Corona-Al využívá prosesní kapacitu chytrých telefonů, aby hledala možné léčina proti COVID-19.
Výzkumníci z Imperiální College v Londýně ohlásili spojení s nadací Vodafone v projektu Corona-Al, kde budou používat aplikaci DreamLab k využití výpočetní kapacity chytrých telefonů, když jejich majitelé spí. Aplikace je již používána k vyhledávání léčby pro rakovinu. Nyní aktivují její možnosti také k vyhledávání nových možností léčby korovnavirus/COVID-19.
Bill Gates investuje miliardy dolarů do vakcíny koronaviru
,,Pomocí The Gates Foundation můžeme hledat lék rovnou na sedmi laboratořích najednou a neztrácet tak možný čas. Ušetříme tak mnoho času a v této sobě se každý měsíc počítá.” Řekl Bill Gates. Bill Gates už před oficiálním vyhlášením pandemie daroval s manželkou 100 milionů dolarů na vývoj vakcíny. Podle Billa Gatese je jeho nadace schopna pracovat mnohem efektivněji a rychleji v oblasti veřejného zdraví než veřejné instituce, které jsou zavaleny byrokracií.
Už jsi viděla náš nový projekt Lepší Imunita? Imunita se totiž počas evoluce u lidí postupně snížila. Proto jsme se rozhodli lidem pomoc při jejich cestě za lepší imunitou. Sleduj náš instagram, kde pořádáme praktická cvičení každou středu, nebo si stáhni 82 stránkový ebook, kde se dozvíš, jaké doplňky a potraviny konzumovat pro dlouhodobou lepší imunitu.
Imunita jako superman
Celý tým Code of Life si pro tebe ve spolupráci s doktory připravil neskutečně našlápnutý imunitní kurz, který tě provede denní rutinou, díky které dlouhodobě získáš silnější imunitní systém. Stále probíhá 30% slevová akce na tento neomezený online kurz.