Jak na úzkost a strach z neúspěchu?

Rozdíl mezi neúspěšným a úspěšným je, jaký má přístup ke strachu. Všichni máme strach.

Díky strachu z neúspěchu Bill Gates vybudoval své impérium. Díky tomuto strachu dával do všeho to nejlepší, aby vždy uspěl.

Jiný člověk však tvrdí, že strach z neúspěchu ho paralyzuje. Kvůli tomuto strachu sedí doma na posteli a prokrastinuje.

Jaký je rozdíl mezi těmito lidmi?

Jak na úzkost a strach z neúspěchu?

Přístup

Ten, kdo sedí doma přikovaný na gauči, nechce cítit strach. Cítí odpor vůči strachu. Prokrastinuje tedy a nejedná dle svých nápadů a představ.

Pokud mi řekneš, že jsi ztratil vnímání/energii kvůli nějaké události nebo okolnosti či osobě, pak ti povím, že se vracíš do LVL 1, do pocitu oběti. Jelikož na této úrovni předáváš kontrolu nad svou sílou, pozorností a energii druhým. Předáváš druhým moc nad sebou. Pak tě to něco nebo někdo kontroluje.

“Strach je neurochemicky téměř totožný jako vzrušení.”

Pokud však jsi ochotný přijmout strach, spojit se s ním, najednou se stane obrovským zdrojem energie, který ti pomůže nejen vše zvládnout, ale i přežít. 

“Když je risk výzvou, pak se strach stává kompasem. Doslova směřuje lidi směrem, kudy se mají dál vydat.”

Steven Kotler

Myslíte si, že extrémní sportovci dělají to, co dělají, protože necítí strach? Naopak. Dělají to právě kvůli tomu pocitu strachu!

“Rozdíl mezi zkrachovalcem a velmi úspěšným (high performerem) je, jak se vypořádávají se strachem. Všichni máme strach.”

Dan Peňa

Jak přistupuješ ke svému strachu ty?

Více informací o biohackingu najdeš v naší FB komunitě Biohacking CZ/SK, tak se připoj mezi nás.

Daniel Kosec

Daniel Kosec

Podnikatel, kterého fascinuje kultivace mysli, podvědomí i vědomí. Miluje hrát si s flow, efektivností, výkonností a posouvání sebe i společnosti. Snažící se pro společnost odloupnout tu další pomyslnou vrstvu cibule.

Podobné Příspěvky

Další příspěvek